730 199 459
 
 

Nowinki z branży

 Ares – dron sterowany smartfonem 

Dron jest bardzo prosty w obsłudze. Sterowanie w nim ograniczono do minimum, ponieważ trasę lotu wyznacza się za pomocą...kreski. Wszystko na ekranie iPhone’a lub iPada, nie potrzeba dodatkowe sprzętu. Aplikacja pomaga nawet w ustaleniu miejsc nad którymi nie można latać, a także informuje o pogodzie – więc tym bardziej nie ma się czym martwić. :)

Niestety, narazie prowadzona jest zbiórka na Aresa, ale kto wie może w niedalekiej przyszłości projekt zakończy się wielkim sukcesem?

 

źródłó: gadzetomania.pl

 

Iron Man wręcza 7-letniemu chłopcu bioniczne ramię

Robert Downey czyli odtwórca roli Iron Mana wręczył chłopczykowi, który od urodzenia nie ma części ręki, bioniczne ramię granej przez siebie postaci.

Ramię Iron Mana dla chłopca przygotował Albert Manero - doktorant mechaniki Uniwersytetu na Florydzie, który buduje i ofiarowuje bioniczne kończyny niepełnosprawnym dzieciom z całego świata.
Manero drukuje protezy na drukarce 3D.

O projekcie dowiedział się Robert Downey i postanowił zaangażować się w projekt. Rezultat zobaczcie sami:)


 

W 2017 roku powstanie Muzeum Przyszłości

W Dubaju ma powstać pierwsze na świecie Muzeum Przyszłości. Będzie ono „inkubatorem dla nowych pomysłów i rzeczywistych projektów”. Turyści będą mogli zobaczyć tam najwspanialsze wynalazki, które już teraz odmieniają nasze życie, a będą to robić masowo w przyszłości.

Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą zostać globalnym liderem innowacji technologicznych, a Muzeum Przyszłości jest dopiero pierwszym krokiem, zapowiadającym kolejne, śmiałe projekty, które będą urzeczywistniane od bieżącego roku. Na poniższym filmie możecie zobaczyć jak będzie prezentowała się futurystyczna budowla.

 

źródło: geekweek.pl

 

Dron połączony z drukarką 3D?

Naukowcy z Londynu już nad tym pracują i wpadli na pomysł stworzenia quadrocoptera, którego zadaniem będzie wydrukowanie jakiegoś przedmiotu w powietrzu. Narazie efekty nie są porażające. Dron unosi w powietrzu 2 pojemniki z substancjami chemicznymi, które po połączeniu tworzą piankę poliuretanową.

Z tej pianki mogą powstawać niezbyt skomplikowane kształty oraz można nią pokryć obiekt, który chcemy przenieść w inne miejsce. Poniżej widać jak drugi dron może się przykleić do przedmiotu i przenieść go w inne miejsce.

Projekt bardzo ciekawy, czekamy na dalsze etapy jego rozwoju.

źródło: forbot.pl

 

Podniebny robot w służbie człowiekowi.

Gdybyście potrzebowali "odstraszacza" drapieżnych ptaków, które niszczą uprawy, to wiedzcie, że taki istnieje.
Poniżej link do artykułu o niezwykłym robo-ptaku. Na końcu opisu znajduje się filmik obrazujący lot Robobirda.

http://www.robotyka.com/fundacja_wiadomosc.php/wiadomosc.683/robobird-podniebny-robot-w-sluzbie-czlowiekowi

 

Robot Pepper

Jest prawdopodobnie pierwszym robotem na świecie, stworzony po to, aby towarzyszyć człowiekowi. Waży około 28 kilogramów, mierzy 120 centymetrów wysokości i posiada trzy kółka, dzięki którym może się poruszać. Potrafi rozmawiać w kilku językach i rozpoznaje emocje dzięki analizie mimiki twarzy, mowy ciała oraz słów jakich używamy.

Według twórców odczuwa on emocje i to właśnie one mają być wizualizowane na ekranie.

Robot bardzo ciekawy i futurystyczny, ale czy naprawdę odczuwa emocje?
Jest to bardzo zaawansowana technologicznie konstrukcja, która wykonuje zakodowane czynności za pomocą odpowiedniego algorytmu, więc czasy rodem z filmu"Ja, robot" czy "Matrix" nam nie grożą:)

 źródło:spectrum.ieee.org

 

 Przemieszczające się meble.

Tytuł wydaje się nierealny, ale jest to jak najbardziej prawda. Naukowcy ze Szwajcarskiego Laboratorium Biorobotics stworzyli niesamowity projekt z modułów zwanych Roombots.

Każdy Roombot składa się z dwóch bloków z połączeniem bezprzewodowym oraz z baterii, która zasila silniki, używane przez robota do obracania się na miejscu. Moduły są wyposażone w kleszcze, dzięki którym mogą one m.in.: wspinać się po ścianach czy suficie. Kleszcze umożliwiają również łączenie z innymi częściami. Projekt jest w fazie rozwoju, zespół naukowców musi popracować jeszcze m.in.: nad algorytmem robotów, a także nad tym w jaki sposób użytkownicy mogą skuteczniej kontrolować roboty.

źródło:www.engadget.com

 

 Pibot - humanoidalny pilot

Jesteście na tyle odważni, aby lecieć samolotem sterowanym przez robota? W przyszłości, być może te odważne osoby, będą mieć taką możliwość. Już dziś stworzono robota, który dobrze sobie radzi z symulatorem lotów.

Pibot, bo tak się nazywa konstrukcja, używa własnego wzroku do wykrycia pasa startowego. Proces startu samolotu idzie mu świetnie, ale do lądowania potrzebuje ludzkiej pomocy. Oprócz tego, że spełnia sporo wymagań Federalnej Administracji Lotnictwa, wymaga jeszcze sporo pracy.


źródło:forbot.pl

 

 

Strażnicy Doliny Krzemowej

Roboty o nazwie Knightscope K5 przejmują ochronę budynków w Dolinie Krzemowej. Mają półtora metra wysokości, ważą około 140 kilogramów i posiadają m.in.: GPS, mikrofony oraz kamery, które rejestrują obraz w 360 stopniach. Ponadto producent wyposażył je w łączność komórkową oraz WiFi. Technologia LIDAR umożliwia im widzenie świata w 3 wymiarach. Jeśli uda się im zauważyć podejrzaną osobę bądź działanie, którą operator siedzący w centrum dowodzenia zidentyfikuje jako próba popełnienia przestępstwa, K5 zaczną wydawać z siebie głośnie dźwięki, nieustannie nagrywając i robiąc dokładne zdjęcia otoczeniu.

Wizja robotów ochroniarzy z bronią w ręku jest jeszcze daleką wizją przyszłości, ale dzisiejszy postęp nowych technologii, a szczególnie progres w projektowaniu inteligentnych maszyn budzi w wielu ludziach nie tylko podziw, ale i pewną trwogę. Czy słusznie?

 

 

 

YuMi

Robot YuMi to przyjazna człowiekowi dwuramienna konstrukcja zaprojektowana z myślą o nowej erze automatyzacji pracy. Nazwa „YuMi” stanowi skrót od angielskiego zwrotu „you and me”, czyli „ty i ja” – pracujący wspólnie.

YuMi echuje się niezwykłą precyzją ruchów, dzięki czemu może być wykorzystywany do montażu np.: delikatnych elementów zegarków ręcznych albo do podzespołów montowanych w telefonach komórkowych, tabletach czy komputerach stacjonarnych. Potrafi nawet nawlec igłę.

Robot YuMi stworzony został przede wszystkim na potrzeby przemysłu elektroniki użytkowej, gdzie w procesie produkcyjnym wymagane są elastyczność i zręczność. W przyszłości będzie go można również wykorzystać w innych sektorach rynku.

Konstrukcja zostanie wprowadzona do sprzedaży 13 kwietnia 2015 roku podczas Hannover Messe – największych na świecie targów technologii przemysłowej organizowanych w Niemczech.



źródło: ise.pl

 

Zdalnie sterowany pingwin wyręcza naukowców


Francuscy naukowcy sięgneli po zdobycze nowych technologii i w ramach badań nad zachwaniem pingwinów wykorzystali robo-pingwina. Konstrukcja nagrywa zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Robo-pingwin jest wyposażony m.in.: w antenę RFID, która odczytuje pomiary z czujników rytmu serca założonych niektórym z ptaków. Dzięki temu badacze są w stanie zbliżyć się do pingwinów na minimalną odległość i wykonać wszelkie niezbędne badania.

 

 

 

 

RoboPlow do usuwania śniegu

RoboPlow jest jest konstrukcją amatorską. Jego siłą jest 6 kół oraz szufla o szerokości 130 cm, która może poruszać się górę i w dół oraz na lewo i prawo. Zdalnie sterowany pług świetnie radzi sobie z usuwaniem śniegu z chodników nie tylko w dzień, ale także w nocy, dzięki odpowiedniemu oświetleniu i kamerze.

Kto wie może w tym roku zima nas w końcu zaskoczy? A wtedy taki RoboPlow może być bardzo pomocny.

 

 

 źródło: www.asimo.pl